כיצד להתאים סדנאות לקבוצה בימי גיבוש?

ימי גיבוש הם חוויה מעצימה לעובדים שעוזבים ליום אחד את המקלדת, הדוחות המסובכים והרכבים ומגיעים ליום של התרעננות שבו מתמקדים בנושאים אחרים ונותנים לראש לנוח מענייני העבודה השוטפים.

חשיבותו של יום הגיבוש היא רבה מאד. העובדים לומדים להכיר זה את זה מחוץ למשרד, בדרך חברית וספורטיבית. ההיכרות הזו תוביל ליחסים הרבה יותר נעימים בין העובדים השונים ובין המנהלים לעובדים. כל אחד יעריך את האישיות והיכולות של העובדים האחרים והנתונים הללו יובילו לשיתוף פעולה פורה במהלך העבודה השוטפת.

ההנהלה מעבירה מסר של הערכה לעובדים, את החשיבות הרבה שהיא מייחסת להון האנושי בחברה ולכן כאות תודה, מארגנת עבורם ימי כיף לעובדים להנאתם המלאה ולצבירת אנרגיות מחודשות.

התאמת סוגי סדנאות לעובדים

קיימות אפשרויות רבות לימי גיבוש. כדי שיהיה יום מוצלח ומהנה במיוחד חשוב להתאים את הסדנה לגילאים של המשתתפים ולאופיים. אפשר לבחור בין סדנאות המושתתות על אינטליגנציה, חשיבה ושיתופי פעולה, פעילות התנדבותית שתיצור שינוי בתפיסת העולם, או לחילופין יום מלא אקשן הכולל פעילות ספורטיבית יוצאת דופן. הרעיונות הם רבים וברוב המקרים מתאימים מראש את הסדנה לקהל שאמור להגיע, תוך העברת מלוא המידע. רק סדנאות שירתקו ויסקרנו את העובדים יהיו מוצלחות, יותירו טעם של עוד וישיגו את המטרה של הידוק הקשרים האישיים בין העובדים, קשר שייצור יחסי עבודה תקינים ופוריים.

כיצד להתאים סדנאות לקבוצה בימי גיבוש

אפשרויות של תכנים לימי גיבוש

כל פעילות שהיא התנתקות משגרת היום היא מבורכת, ואפשר להציע לעובדים שפע של אפשרויות:

משחקי גיבוש בטבע – הכוללים משחקי חברה, יצירת אסטרטגיות ומציאת דרכים טקטיות להגעה למטרה וליצירת עדיפות וניצחון על הקבוצות המתחרות. כל קבוצה של עובדים יוצרת גאוות יחידה ועושה כל שניתן כדי להגיע ראשונה ליעד, המשחקים המאתגרים מתאימים לכל הגילאים.

טיולים – שלל הצעות לימי טיול במקומות שונים ברחבי הארץ לאורכה ולרוחבה. חלקם משולבים בטיולי טרקטורונים, רכיבה על אופניים בדרכים יפהפיות, אם רוב העובדים רוכבים ביום ליום להנאתם, זו פעילות שמאד מתאימה עבורם, נסיעה בסאגווי במקומות מאלפים כמו ירושלים כך שנהנים מהנופים ומהטבע תוך כדי טיול מאתגר. יום הטיול משולב בארוחות במסעדות נבחרות ומעולות לרווחת העובדים ולהנאתם הגדולה.

ביקורים במקומות ייחודיים – מוזיאונים יוצאי דופן, מפעלים מעניינים, יקבים ועוד, תוך כדי התנסות בפעולות המבוצעות במקומות הללו. הסיורים האלו מתאימים יותר לעובדים בכל גיל.

משחקי פיינטבול לייזר – משחקי תנועה ותחרות עיקשת בין הקבוצות להגעה לסוף המסלול תוך שימוש ברובים ובצבעים. מתאים יותר לצעירים שבחבורה.

משחקי לייזר טאג – משחק תחרותי בין שתי קבוצות גדולות של עובדים בכל גיל, תוך שימוש ברובים והרבה מאד אקשן עד שאחת הקבוצות מנצחת. התחרות יוצרת הרבה מאד מוטיבציה להגעה לסוף המסלול ולהעמקת הקשרים החברתיים.

סדנאות בישול ואפיה – סדנאות המתאימות לכל גיל ולכל אוהבי הקולינריה, למידה, חוויה והנאה מהמאכלים ומהמאפים שהוכנו.

פעילות התנדבותית – לעזור לעמותות העוסקות בתחומים ספציפיים, להכיר ולהוקיר את פעולותיהם. העובדים יזכו להכיר תחום שהיה רחוק מהם, כל אחד מהם יחוש עד כמה חשובה הפעולה של העמותה וללא ספק יחלוק את הרשמים עם בני ביתו. זוהי פעילות חינוכית, בעלת ערכים גבוהים של התנדבות ועזרה לזולת.

פעולות ניווט בשטח – הגעה לנקודת יעד תוך מציאת הנתיב הנכון היא אחת הסדנאות המוצלחות ביותר במיוחד לאור העבר הצבאי של רוב המשתתפים. כל אחד יכול להפגין את הידע והניסיון שלו בתחום וליצור עם שאר העובדים קבוצה מנצחת.

יום כיף ומנוחה – אחרי ימים קשים בעבודה, ההנהלה נותנת את ההרגשה שברור להם שהעובדים בכל הגילאים זקוקים למנוחה ולכן מעניקים להם יום כיף ורגיעה בספא ובבריכות השחייה בבית מלון או במקום איכותי אחר.

יום מוצלח!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *